1/0
Seyirci İsyanda

Seyirci isyanda

SEVMEDİM BUNU... İSYAN EDİYORUM TV seyircisi bazen izlediği dizilerin kahramanlarını öylesine benimsiyor ki inanılmaz tepkiler verebiliyor. Diziye istemediği bir oyuncu katıldığında isyan ediyor... Sevdiği dizi yayından kalktığında isyan ediyor... Sevd

Seyirci İsyanda

BÜTÜN BELALAR BU KIZI MI BULUYOR Bir dönem çok izlenen Kavak Yelleri dizisi de zaman zaman tutkunlarını isyan ettiriyordu.

Seyirci İsyanda

Dizinin son bölümleri yaklaşırken hep aynı konuların işlenmesinden şikayet eden bazı izleyiciler özellikle Aslı'nın başının bir türlü beladan kurtulmamasına tepki göstermişti.

Seyirci İsyanda

Seyirciler "Hayattaki bütün sorunlu tipler, bütün sorunlar Aslı'yı mı bulur. Devamlı birileri bu kızla uğraşıyor duruyor. Yeter artık. Biri gidiyor, biri başlıyor" diyerek isyan etmişti.

Seyirci İsyanda

EVLENMEDEN HAMİLE KALINCA... Rol aldığı diziler sayesinde Ortadoğu ülkelerinde de tanınan Tuba Büyüküstün'ün evlenmeden önce hamile kalması Arap hayranlarını kızdırdı.

Seyirci İsyanda

22 Arap ülkesinde yayın yapan bir internet sitesi bu haberi manşetten duyurdu. Okurların bir kısmı Büyüküstün'ü tebrik etti bir kısmı ise evlilik öncesi hamile kalmasına kızgınlığını dile getirdi.

Seyirci İsyanda

Bir okuyucu "Ben Türkiye’de sadece dizilerde evlilik dışı hamile kalınır sanmıştım. Meğerse gerçek hayatları da öyleymiş" derken bir başkası "Günah ya! Kızmamız gerekirken tebrik mi ediyorsunuz" diyerek düşüncesini dile getirdi.

Seyirci İsyanda

SEYİRCİ İNTİKAM YÖNTEMLERİ ÖNERDİ Dizi seyircisi bazen de senaryodami gelişmeleri beğenmezse hemen müdahale ediyor. Bunun bir örneği de Kurtlar Vadisİ'nde yaşandı.

Seyirci İsyanda

Dizide Gürkan Uygun'un canlandırdığı Memati karakterinin oğlu öldürüldü. Buna kızan dizinin hayranları da senaristlere intikam yolları önerdi.

Seyirci İsyanda

Küçük bir çocuğu gözünü kırpmadan öldüren dizi karakterinin hak ettiği dersi alması için teoriler üreten seyirci bazen de hayal gücünün sınırlarını aşıp "Memati, Ersoy'u kaplanlara at. Paramparça etsinler" ve " Memati bu herifi elektrikli testereyle doğra

Seyirci İsyanda

RUSYA'DA İSYAN ÇIKTI Türkiye'de daha gösterime girmeden tartışma yaratan Muhteşem Yüzyıl dizisi Rusya'da bir "isyana" neden oldu.

Seyirci İsyanda

Dizi Rusya'daki Domaşnıy kanalında 12 bölüm olarak yayınlandı. Bu arada da izlenme rekorları kırdı. 12'nci bölümün yayınlanmasının ardından aniden yayını bitirildi. İşte bu gelişme isyana neden oldu. Dizinin Rus hayranları isyan kampanyası başladı. İnte

Seyirci İsyanda

Bunun üzerine kanal yöretimi "100 bölümü bir anda ayınlayamayız. Biraz ara vereceğiz" açıklamasını yaptı. Kanal, geçtiğimiz nisan ayında dizinin ilk 12 bölümünü kesintisiz yayınlayarak bir rekora imza attı. Dizinin Rus tutkunları sabah saat 10:00'dan

Seyirci İsyanda

BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR Kasaba dizisinin hayranları da yapımın yayından kaldırılmasının ardından sessiz kalmadı.

Seyirci İsyanda

Diziyi yayınlayan kanalın binası önünde toplanan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyesi bir grup, ellerindeki pankart ve dövizlerle ''Kasaba'' dizisinin yayından kaldırılmasını protesto etti. Açıklamada, hiçbir sosyal güvencenin olmadığı ve oldukça str

Seyirci İsyanda

Dizinin içinde barındırdığı güzel mesajlardan dolayı yayından kaldırılmaması gerektiği savunulan açıklamada, dizi tekrar ekranlara dönene kadar eylemlerin sürdürüleceği kaydedildi. Ancak dizi ekrana dönmedi.

Seyirci İsyanda

BAZEN OYUNCULAR DA İSYAN EDER Usta oyuncu Halil Ergün de rol aldığı Gün Akşam Oldu dizisinin yayından kaldırılmasına isyan etmişti

Seyirci İsyanda

Ergün dizinin yayından kaldırılmasını "vahşeT" olarak nitelendirdi.

Seyirci İsyanda

Usta oyuncu "O dizide çalışanlarne olacak" diyerek tepkisini dile getirdi.

Seyirci İsyanda

DİZİNİN HAYRANLARI ÇOK İSYAN ETTİ AMA... Bu Kalp Seni Unutur mu Türkiye'nin yakın geçmişine odaklanan bir diziydi.

Seyirci İsyanda

Oyuncu kadrosuna rağmen beklenen izlenme oranını bir türlü tutturamadı.

Seyirci İsyanda

Dizinin tutkunları yayından kaldırılacağını öğrenince bunu engellemek için sosyal medyada platformlar bile oluşturdular. Ama tüm bunlar yeterli olmadı.

Seyirci İsyanda

BİHTER'İN ALDATTIĞI ADAMI İSTEMEYİZ Ezel dizisinin müptelaları da diziye katılacak yeni oyuncunun adını duyduklarında isyan etmişlerdi.

Seyirci İsyanda

O dönemde Aşk-ı Memnu dizisinin Adnan Bey'i olarak gündemde olan Selçuk Yöntem'in Ezel dizisinde Kenan Birkan karakterini oynayacağı konuşuluyordu. Ancak bu söylenti yayılınca Ezel hayranları "Aşk-ı Memnu'da karısı Bihter tarafından aldatılan bir adam

Seyirci İsyanda

Seyirci Yöntem'i yaş olarak da bu role uygun bulunmadı seyirciler tarafından. Dizi müptelaları onun yerine Erkan Petekkaya ve Şener Şen'in adını söyledi. Sonunda Kenan Birkan rolünü HAluk Bilginer üstlendi.

Seyirci İsyanda

EMİR O KIZA AŞIK OLMASIN Önceki gün de Adını Feriha Koydum dizisinin hayranları isyandaydı.

Seyirci İsyanda

Feriha karakterini canlandıran Hazal Kaya'nın diziden ayrılmasının ardından yerine Beril Kayar'ın geleceği açıklandı.

Seyirci İsyanda

Ancak seyirci Kayar'ı bir türlü Çağatay Ulusoy'un canlandırdığı Emir Sarrafoğlu karakterinin yanına yakıştıramadı. Sosyal medyada "Emir bu kıza aşık olmasın" kampanyaları başladı.

Seyirci İsyanda

DELİ SARAYLI SEYİNCİSİ DE İSYAN ETTİ Ekran ömrü kısa sürse de Deli Saraylı belli bir izleyici kitlesinin sevgisini kazanmıştı.

Seyirci İsyanda

Yayından kaldırılmadan önce de yayın saati sık sık değiştirilmeye başladı.

Seyirci İsyanda

Dizinin yayını gecenin ilerleyen saatlerine alınınca Deli Saraylı müdavimleri sosyal medyada sayfalar açıp "Kıymayın dizimize.. Haftanın bir günü ruhumuz dinleniyor" yorumlarını yaptılar. Ama tüm bunlar dizinin ekranda kalmasını sağlamadı.

Seyirci İsyanda

DOSTLAR BİZE SAHİP ÇIKIN Bazen dizilerin yayından kaldırılmasına oyuncuları da isyan ediyor. Bu konuda tek örnek Halil Ergün değil. Füsun Demirel de rol aldığı Tövbeler Tövbesi dizisinin yayından kaldırılma olasılığı gündeme gelince isyan edip seyircid

Seyirci İsyanda

Demirel Twitter mesajlarında seyircinin kendilerine sahip çıkmasını istemişti.

Seyirci İsyanda

Ancak bu da dizinin yayından kaldırılmasına yetmedi.

Seyirci İsyanda

ONDAN KÖTÜ KADIN OLUR MU Seyirci bazen de oyuncunun canlandıracağı karaktere uygun olmadığı fikrine kapılabiliyor. Beren Saat de bunun örneklerinden biri.

Seyirci İsyanda

Saat'in Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter karakterini oynayacağı duyulunca bir çok kişi onun bu rol için uygun olmayacağını, inandırıcı bir aldatan kadın porresi çizemeyeceğini söylemişti.

Seyirci İsyanda

Bunun nedeni de dizinin ilk çevriminde bu rolün Müjde Ar tarafından canlandırılmasıydı. Ama Saat, bu görüşleri boşa çıkardı. Başarılı bir Bihtan karakteri yarattı.

Seyirci İsyanda

ONU DAHA ÇOK GÖRMEK İSTİYORUZ Muhteşem Yüzyıl dizisinin en sevilen karakterlerinden biri de Filiz Ahmet'in canlandırdığı Nigar Kalfa.

Seyirci İsyanda

Ahmet'in hayranları onu hem dizide hem de basında daha fazla görmek istediklerini sosyal medyadaaçtıları sayfalarda dile getirmişti.

Seyirci İsyanda

Filiz Ahmet hayranları "Onu daha fazla görmek istiyoruz" diyerek basını da genç oyuhcuyla röportaj yapmaya çağırmıştı.

Seyirci İsyanda

OTEL ODASINA KAPANIP AĞLADIM Aydan Şener de rol aldığı dizilerin yayından kaldırılmasın talihsizliğini yaşayan oyunculardan.

Seyirci İsyanda

Şener, başrollerini Kenan Işık ile paylaştığı Fikrimin İnce Gülü dizisinin yayından kaldırılmasına çok içerlediğini söylemişti. Şener, haberi duyunca otel odasına kapanıp saatlerce ağladığını dile getirmişti.

Seyirci İsyanda

FERİHA İSYAN ETTİRDİ Görünüşe göre Adını Feriha Koydum dizisinin seyircisi çok sadık ve aynı oranda da çok kırılgan. Dizinin sezon finali yapacağı ve Hazal Kaya'nın kesin olarak yapımdan ayrılacağı belli olunca seyirci de isyan etti.

Seyirci İsyanda

Kaya'nın diziden ayrılmasını bir türlü hazmedemeyen hayranları "Feriha olmazsa bu diziyi kim izler" diyerek görüşlerini dile getirdi.

Seyirci İsyanda

Hatta "Emir'in aşkı nasıl biter. Feriha'nın üstüne başkasını nasıl sever" yorumları bile yapıldı.

Seyirci İsyanda

NİYE BEREN'LE SEVGİLİ OLMUYORSUN Aşk-ı Memnu'nun popüler olduğu dönemde seyirci Kıvanç Tatlıtuğ ile Beren Saat'i de birbirine çok yakıştırıyordu.

Seyirci İsyanda

Dizinin final bölümünden önce Tatlıtuğ'un İdil Fırat ile ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Diziin tutkunları nedense Tatlıtuğ'un Fırat'la ilişkisini onaylamadı. Sosyal medyada "Beren'i koluna tak daha çok yakışır" yorumları yapıldı.

Seyirci İsyanda

Tatlıtuğ ile uzatmalı sevgilisi Azra Akın'ın yeniden bir araya gelmesi ise hayranları sevindirdi.

Seyirci İsyanda

GÖNÜLÇELEN İSYAN ETTİRDİ Bir dönem çok tartışılan Gönülçelen dizisinin müdavimleri de sürekli değişen yayın sataleri yüzünden isyan etmişti. Seyirci kanal yönetiminin diziyiciddiye almadığını ileri sürerek tepki göstermişti.

Seyirci İsyanda

Daha sonra dizinin oyuncu kadrosundan ve kamera arkası ekibinden ayrılanlar da oldu.

Seyirci İsyanda

Dizi final bölümüyle ekrana veda etti.

Seyirci İsyanda

YAHŞİ CAZİBE'NİN FİNALİ ÇILDIRTTI Ekranın en çok güldüren dizilerinden biriydi Yahşi Cazibe. Ancak final bölümüyle seyircisini kızdırdı.

Seyirci İsyanda

Bu final Azeriler'i de kızdırdı. Bunun nedeni ise Cazibe karakterinin Azeri olmasıydı. Azeriler, Cazibe'nin para için erkeklerle para için evlenen ve onları dolandıran bir kadın olarak gösterilmesinin kendilerini küçük düşürdüğünü ileri sürdü.

Seyirci İsyanda

Azeri seyirciler tepkilerini sosyal medyada "Hani biz sizin kardeşinizdik" diye tepki gösterdi. Senarist Gani Müjde ise "Cazibe'nin son bölümde olmayacağını öğrenince ona kötü bir son yazmak zorunda kaldım. Onu ben yaratmıştım ben öldürdüm" dedi.

Seyirci İsyanda

DAHA ÖNCE DE KIZMIŞLARDI Azeriler aynı dizi için daha önce de tepki göstermişti. Azeriler'i bu kadar kızdıran dizinin ana karakteri Cazibe'nin Türkiye'de kalabilmek için anlaşmalı evlilik yapması oldu.

Seyirci İsyanda

Azerbaycan Kültür Derneği yaptığı açıklamada dizinin Azeriler'i sinsice aşağıladığını ileri sürdü.

Seyirci İsyanda

Yapılan açıklamada: “Eğer Türkiye Cumhuriyeti kendi toprakları dahilinde bir yerel şiveyi ele alarak komedi dizisi çeviriyorsa Azerbaycan halkı buna karışmaz. Ama eğer Azerbaycan resmi dili ve Azerbaycan kızı dalga konusu yapılıyorsa bu beni, halkımı ve c

Seyirci İsyanda

HER GECE RÜYASINDA KIVANÇ'I GÖRÜNCE... Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile Songül Öden'in paylaştığı Gümüş dizisi bir dönem Ortadoğu ülkelerinde fenomen oldu. Dizi sayesinde Öden ve Tatlıtuğ isimlerini Türkiye dışında da duyurdu

Seyirci İsyanda

Ancak dizi bazı Arap ülkelerinde özellikle erkekleri rahatsız etti. Cezayirli bir adam, Tatlıtuğ'a hayran olan ve her gece rüyasında onu gördüğünü söyleyen eşini boşadı. 40 yaşındaki adam, karısının, komşularına rüyalarında dizide Tatlıtuğ'un adı

Seyirci İsyanda

Diziyi izlerken ev işlerini ihmal ettiğini söylediği karısından yakınan adı açıklanmayan adam, "Karım akşam yemeği saati olan 19.30'da televizyonun karşısına geçip saatlerce diziyi izliyordu, dizi başladığı zaman başka hiçbir şeyle ilgilenmiyordu. Komşula

Seyirci İsyanda

BU KADAR PARAYI NİYE ONLARA VERDİNİZ Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, Türkiye'de bir dönem izlenme rekorları kıran Binbir Gece dizisi sayesinde Hırvatistan ve Sırbistan'da da şöhreti yakaladılar. Hatta bu durum çifte 1 dakika 10 saniyelik bir reklam

Seyirci İsyanda

Çift, Hırvatistan'ın ünlü bir alışveriş merkezinin reklam filminde birlikte kamera karşısına geçti. Korel ve Ergenç çiftinin reklam filminde oynaması ülkedeki bazı kesimleri kızdırdı. Bazı kişiler "Bu kadar para neden yabancı oyunculara" verildi diyer

Seyirci İsyanda

İRAN'DA "AŞK-I MEMNU OPERASYONU" YAPILDI Bir dönem ekranda fırtına gibi esen Aşk-ı Memnu, Ortadoğu ülkelerini de etkisi altına almıştı. Ama dizi İran'da tepki çekti. Hatta bir operasyona bile neden oldu.

Seyirci İsyanda

Türk dizileri resmi olarak İran'da yayınlanmıyor. Ama seyirci çanak antenlerle bu yapımları izliyor. Başta Aşk-ı Memnu olmak üzere Türk dizilerinin Fars kültürüne zarar verdiğini ileri süren polis bir çanak anten operasyonu başlattı.

Seyirci İsyanda

Polis tek tek evleri dolaşıp bu dizilerin izlenmesini önlemek için çatı ve balkonlardaki çanak antenleri toplamıştı.

Seyirci İsyanda

KOSKOCA OSMANLI'YI NİYE BÖYLE GÖSTERİYORSUNUZ Türkiye'de daha yayına bile girmeden tepki çeken ve tartışmalara neden olan Muhteşem Yüzyıl dizisi Dubaililer'i de kızdırmıştı.

Seyirci İsyanda

Sultan'ın Haremi adıyla yayınlanan diziye kızan bazı seyircilerin Türkiye'nin Dubai Başkonsolosluğu'nu arayıp ""Koskoca Osmanlı'yı Harem'den ibaret gösteriyor. Bu dizinin yayınını neden engellemiyorsunuz" dediği iddiaları gazetelere de yansıdı.

Seyirci İsyanda

BİZ HAREMİN MAHREMİYETİNE SAYGI GÖSTERMİŞTİK Muhteşem Yüzyıl, Ukrayna'da da eleştiri konusu olmuştu.

Seyirci İsyanda

Bunda da Hürrem Sultan'ın yani gerçek adıyla Roksalana'nın Ukrayna'lı olmasının etkisi büyüktü.

Seyirci İsyanda

Ülkesinde çekilen dizide Hürrem Sultan'ı oynayan Olga Sumskaya ""Biz Ukrayna'da çektiğimiz dizide bile haremin mahremiyetine saygı gösterdik. Hele hele toplumun muhafazakâr olduğu Türkiye'de müstehcen sahnelere hiç girilmemesi lazımdı" diye eleştirilerini