• 810 bin dolara plaka aldı

   Tayland'da bir açık arttırmada 19 yaşındaki üniversite öğrencisi, ülkenin en pahalı ve en şanslı plakası olarak anılan plakaya 25 milyon baht (yaklaşık 810 bin dolar) para ödedi.

  • Hükümetten bayram müjdesi

   Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada vatandaşa müjde verdi.

  • Firar ettikten 45 dakika sonra yakalandı

   Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, tedavi için getirildiği hastanede jandarmanın elinden kaçan mahküm, 45 dakika sonra saklandığı bodrum katında yakalandı.

  • "Tek tezkere Meclis’e gönderildi"

   Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından yaptığı açıklamada, çözüm süreci kurulu oluşturulacağı belirtti ve iki tezkere yerine kapsamlı bir tezkerenin hazırlandığını belirtti.

  • O yolcu konuştu

   Seyrantepe'deki metro kazasında yaralanan Fatih Çoban o anları anlattı: "Eğer ben orada otursaydım, büyük bir ihtimal ben ölmüştüm. Şikayetçi olacağım"

  • Tren biletleri internette indirimli

   TCDD, yolculardan gelen yoğun talep üzerine 1 Ekim'den itibaren, internet, mobil uygulamalar ve çağrı merkezi üzerinden bilet satışlarında yüzde 3 indirim uygulamasını yeniden başlatacak.

  • Anneye tekmeye hapis

   Samsun'da annesinden istediği 1 lirayı alamadığı için tekme atarak yaralanmasına sebep olan genç hapis cezası aldı.

  • Işık ihlali ölüm getirdi

   Silivri’de kavşakta kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen minibüs TIR’la çarpıştı. Bariyerler ve TIR arasında sıkışan minibüsün sürücüsü hayatını kaybetti.

  • Katil zanlısı kokoreç yerken yakalandı

   Trabzon’da düğününde öldürülen damat Serkan İhtiyar’ın katil zanlısı Raşit Genç İstanbul’da kokoreç yemeğe gittiği restoranda yakalandı.

  • Mardin'de polis müdahalesi

   Mardin’in Nusaybin ilçesinde Kobani’ye destek yürüyüşü sonrası olaylar çıktı.

  Yolsuzluk Yapanlar İçin 'Tövbe Hesabı'

  Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, yolsuzluk yapıp pişman olanların, 'gasp ettiği hakları' iade etmeleri için banka hesabı açıldığını söyledi.

  Güncelleme:
  03/11/2012

  Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, yolsuzluk yapıp pişman olanların, 'gasp ettiği hakları' iade etmeleri için banka hesabı açıldığını söyledi.

  Kahire'nin güneyindeki Asyat Üniversitesi'nden   halkına seslenen Muhammed Mursi, ''Devrimin hedeflerinin gerçekleşmesi için ülkede sosyal adalet gerçekleşmelidir. Yolsuzluk kurutulmalı, haklar sahibine iade edilmelidir. Yolsuzluk yapıp sonra pişman olanlar için Merkez bankasında ''Mısır'ın Diriliş'i'' adı altında 333-333 no'lu bir banka hesabı açtık. Bir şekilde yolsuzluğa bulaştıktan sonra temizlenmek isteyenler yaptıkları yolsuzlukları buraya iade etsinler. Allah tövbeyi kabul eder'' diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Mursi şöyle konuştu:

  ''Zirai amaçlarla bir toprağın tapusunu alıp daha sonra inşaat işine girenler, ihaleye fesat karıştıranlar, rüşvet alıp verenler, kapı hala açık. Gasb ettiğiniz hakları sahiplerine iade edin. Her halükarda halkın hakkı halka geri dönecektir, bu konuda hukuki süreç işleyecektir. Fakat yolsuzluğa hayır, adam kayırmaya hayır, halkın zamanını kaybetmeye hayır. Yolsuzluk yapanlar, kesinlikle oldukları konumda kalamayacak. Bazıları yaptıkları yolsuzlukları gizlemek için, devletin imajını zedelemek istiyor. Mesele vatanın menfaati olduğunda hiç tereddüt etmeden elimi yılanın deliğine sokarım. O az sayıdaki yolsuzluk düşkünleri bilsin ki, gözümle, sözlerimle ve eylemlerimle onları takip edeceğim. Gözüm bu şahısların üzerinde olacak. Devrimin iradesi vardır. Devrim iradesi sürmektedir. Bu irade ihtiyaç doğdukça ortaya çıkmaya devam edecektir''

  AA

  Haber 1

  Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonr...

  Haber

  Süperstar Ajda Pekkan ile Seda Sayan sıkıldıkları ...

  Haber

  'Sıfır Sıkıntı' filminde rol alan Timur Acar senar...

  Haber 1

  Güneşi Beklerken dizisi ile adını duyuran yakışıklı oyuncu yeni dizisi için kilo...

  Haber

  Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya dostluğu parmak...

  Haber

  Önceki gün yeni aşkı Eray Sünbül'le Bebek'te kahva...

  Acunn.Com