• Ordu'da inşaat kazısı sırasında işçilerin iki küp altın bulduğu yönündeki iddia kentte heyecan yarattı. Söz Konusu durum üzerine validen de açıklama geldi.

  • Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi Mimar Sinan Anadolu Lisesi’nde edebiyat öğretmeni 28 yaşındaki Lalezar Kara, tek başına yaşadığı evinde ölü bulundu.

  • Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2014 yılında 2 milyon 853 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise %9,9 seviyesinde gerçekleşti. 2013 yılında işsizlik yüzde 9.7 idi.

  • Meteoroloji uyardı. Pazar gününden itibaren sıcaklıkların düşmesi ile birlikte Trakya'da Kırklareli çevresinde ve Bursa'nın yüksek yerlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

  • Hindistan'da artan tecavüz olaylarına tepki olarak kalabalık bir grup, cezaevini basarak tecavüzden mahkum olan mahkumu kaçırarak kent meydanında linç etti.

  • Erzurum'da Abdullah Karakaya ağrı kesici iğnenin kendisini sakat bıraktığını iddia etti.

  • Samsun'da AVM'deki marketin servis şoförlüğünü yapan evli Ufuk K., depoda çalışan evli F.K. adlı kadını tacizden tutuklandı.

  • En çok izlenen programların listesi. İşte dünün en çok izlenen programları...

  • New York’ta Delta Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, iniş sırasında pistten çıkarak güvenlik çitlerine çarparak durabildi.

  • Tacikistan muhalif lideri Kuvatov, Fatih’te uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Yasaklı Listesi Kabarıyor

Kamu İhale Kurumu'nun kayıtlarına göre Türkiye'de kamu ihalelerinden men edilen şirket ve kişilerin sayısı 9 bin 299'a ulaştı.

Güncelleme:
10/12/2012

Kamu İhale Kurumu'nun kayıtlarına göre Türkiye'de kamu ihalelerinden men edilen şirket ve kişilerin sayısı 9 bin 299'a ulaştı.

Kamu ihalelerine girmesi yasaklanan şirket ve kişilerin sayısı, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 arttı ve 9 bin 299'a çıktı.
 
Söz konusu kişi ve şirketlerin yüzde 58'i 2 yıldan fazla, yüzde 34'ü ise 1 yıl süreyle ihalelere giremeyecek.

Kayıt altındaki 9 bin 299 kişi ve şirketin yüzde 92'si tüm ihalelerden, yüzde 6'sı bakanlık ihalelerinden, yüzde 2'si idare ihalelerinden men edildi.

AA

Ordu'da inşaat kazısı sırasında işçilerin iki küp ...

Haber

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi Mimar Sinan Anadolu Lises...

Haber

Maç başı ücret için sahaya çıktığı yönünde eleştir...

Haber

Oyuncu Şahin Irmak uzun süredir aşk yaşadığı Asena...

Haber

Oyuncu Gamze Gözalan'ın babası Coşkun Gözalan haya...

Cem Yılmaz evini yakınlarında kendisini görüntüleyen muhabirlere sert çıktı....

Haber

Kanal D'nin yeni dizisi Kara Kutu izleyici ile bul...

Haber

ABD'de ünlü aktör Harrison Ford'un kullandığı uçak...

Acunn.Com