• 'ABD'nin IŞİD operasyonuna olumlu bakıyoruz'

   ABD’nin New York kentinde temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’nin IŞİD operasyonuyla ilgili olarak “Olumlu bakıyoruz, ara verilmeden devam edilmeli” dedi.

  • Uşak'ta deprem!

   Uşak merkezde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Artçı sarsıntılar sürüyor.

  • Rusya'dan IŞİD operasyonuna sert tepki

   Rusya Dışişleri Bakanlığı, Suriye'deki IŞİD hedeflerine yapılan hava saldırılarının "uluslararası yasaların ihlali" olduğunu savundu.

  • Uşak'ta deprem! Artçılar sürüyor

   Uşak merkezde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Artçı sarsıntılar sürüyor.

  • İki araç çarpıştı yaya öldü

   Gaziantep'te çarpışan otomobil ile minibüsteki 6 kişi yaralandı. Kaza sırasında yolun karşısına geçmeye çalışan bir kişi de araçların altında kalarak can verdi.

  • Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 25 yaralı

   Zonguldak'ta, sanatçı Funda Arar'ın konserini izlemeye giden üniversite öğrencilerinin bulunduğu midibüs devrildi. Kazada, sürücü ile birlikte 25 kişi yaralandı.

  • Danimarka'dan Türkiye'ye şok teklif

   Danimarka Halk Partisi Yabancılar Sözcüsü Martin Henriksen, Türkiye’nin Suriye ve Irak’tan gelen mülteciler için Danimarka’dan ekonomik yardım talep etmesi durumunda, bunun Danimarka’ya gelen Suriyeli mültecileri kabul etme şartına bağlanmasını istedi.

  • İstanbul'un yanı başındaki cennet

   Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan ve kaynaklarda "Cennet kanyonu" olarak bahsedilen kanyon ilk defa görüntülendi.

  • İstanbul'dan savaşa gidiyorlar!

   İstanbul Otogarı'nda büyük hareketlilik

  • DJ'ye kırmızı ışıkta infaz

   Kayseri'de yerel radyoda DJ’lik ve spikerlik yapan Mehmet Aslankaya, otomobiliyle kırmızı ışıkta beklerken silahlı saldırıda öldürüldü.

  Uzayda ses var mıdır?

  Konusu uzayda geçen filmlerde patlama seslerini duyarız. Peki, uzayda gerçekte ses var mıdır? İşte o sorunun cevabı...

  Güncelleme:
  03/02/2014

  Uzayda ses dalgası yayılmaz. Her ne kadar uzay filmlerinde özellikle savaş sahnelerinde patlama sesleri duysanızda bu sinemanın bizleri filmin içine katmak için yaptığı bir ilüzyondur. Aslında uzayda muazzam bir sessizlik hakimdir.

  Sesin yayılması için maddesel ortama ihtiyacı vardır. Uzay ise sonsuz tabir edilen bir boşluktur. Bu boşluk atmosferin dışı ile gök cisimler arasında kalır. Peki gök cisimler nelerdir, atmosfer dediğimiz şey nedir kısaca bahsetmek gerekirse;

  Atmosfer gaz ve buhardan oluşan, herhangi bir gök cisminin etrafını saran bir tabakadır. Dünyayı saran atmosfer ile Mars` ı veya Güneş` i saran atmosfer aynı değildir. Basınç, yoğunluk ve büyüklük açısından farklılıklar gösterir.

  Gök cisimler uzayda bulunan tüm cisimlere verilen ortak isimdir. Gök cisimler arasında gezegenler, gezegenler etrafında dönen uydular (Dünyanın uydusu  Ay gibi), meteorlar, yıldızlar ve astreoidler yer alır. (Dünyadan gönderilen yapay uyduları da atlamamak lazım.)

  Uzaydaki boşluk gök cisimleri ve atmosfer arasında kalan sonsuz bir boşluk olsa da, bu büyük boşluklar arasında ince gaz ve toz tabakaları bulunur.  Bu tabakalar arasında ise çok büyük miktarlarda moleküller yer almaktadır.(Metrekareye düşen milyonlarca molekül vardır.)

  Uzay muazzam derecede büyüklüğü ve yaşanan çeşitli olaylarıyla karmaşık ve gizemli bir yerdir. Araştırma açısından ise öylesine detaylı konular içerir ki astronimi adından ayrı bir bilim dalı oluşmuştur. Uzay ile ilgili ilk sağlam bulgular 19. Yüzyıl sonlarına denk gelmek ile birlikte bugün  hala uzay ile ilgili yeni teoremler oluşmaktadır. Uzayı incelemek için gönderilen yapay uydulardan, füzelerden tutun da uzayı inceleyen teleskoplara kadar hep bir merakın ürünü olmuştur. Bu merak  dünyamız için gerekli enerji kaynakları açısından da büyük önem taşımaktadır.

  Haber 1

  Geçtiğimiz hafta Deportivo La Coruna deplasmanınd...

  Haber

  23 yaşındaki dizi oyuncusu Tessa James kansere yak...

  Haber

  Tuba Büyüküstün'ün sosyal medyayı sallayan o fotoğ...

  Haber 1

  atv'de ekrana gelen dizinin yeni bölümünde Ömer Elif'in karşısına çıkıp onu sevd...

  Haber

  Bu yıl boyunca defalarca detoks yapmak için Bodrum...

  Haber

  Küçük Gelin dizisin kadrosuna dahil olan Bengi Özt...

  Acunn.Com