Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum?

  Siyah noktalarınızdan basit uygulamalarla kurtulmanız mümkün.

  Güncelleme:
  12/05/2012

  Siyah noktalarınızdan basit uygulamalarla kurtulmanız mümkün. Doğal yöntemlerle siyah noktalarınıza veda edin.

  Siyah noktalar   genetiğiniz ve hormonal nedenlere bağlı olarak yağ bezlerinin   gözeneklerini tıkaması ve kirle dolması sonucu oluşmaktadır. Cildin temiz tutulmaması ve yağlı besin tüketimi siyah noktalarınızda artışa neden olacaktır. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz ve cildinizi temiz tutmanız siyah noktalarınızla mücadelede çok etkili olacaktır.

  Haftada 1-2 defa yüzünüze buhar banyosu yapın. Kafanıza bir havlu örterek su buharında 10-15 dakika bekleyin. Dilerseniz kaynattığınız suya birkaç damla lavanta yağı ilave edebilirsiniz veya suyu kaynatırken papatya ekleyip yüzünüze bu şekilde buhar yapabilirsiniz. Cildinizin zarar görmemesi adına buhara yüzünüzü çok fazla yaklaştırmayın. Yumuşayan ve gözenekleri açılan cildinizde siyah noktaların olduğu bölgeleri iki parmağınızla sıkıştırarak siyah noktaların çıkmasını sağlayın. Asla fazla baskı uygulayarak cildinize zarar vermeyin. En son olarak yüz için özel üretilen ham ipek kese yardımı ile yumuşak harekelerle yüzünüzü keseleyin.

  Uygulama sonrası açılmış gözeneklerinizi tekrar sıkıştırarak bir tonik görevi görecek olan saf gül suyunu yüzünüze sürün. Bakımınızı az yağlı bir nemlendirici ile sonlandırabilirsiniz.

  Siyah noktalarda mücadelede yoğurt maskesi de etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırın. Göz çevreniz dışında yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin.

  Her sabah ve akşam cildinizi mutlaka yıkayın.   temizliğinizi ihmal etmeniz halinde siyah noktalarınızda tekrar artış olacaktır.

  Haber 1

  Konuşmasını kimse dinlemedi çünkü......

  Haber

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni kabineyi sunan Başbak...

  Haber

  Önceki gün Bebek'te görüntülenen güzel oyuncu tek ...

  Haber

  Rafet El Roman Bodrum’da tüm aileyi bir araya topl...

  Haber

  Dizi oyuncusu Funda Şirinkal zor günler geçiriyor....

  Haber 1

  51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin jürisi belli oldu. ...

  Haber

  ‘Yerli Cindy Crawford’ unvanını taşıyan Tülin Şahi...

  Haber

  Star TV'de başrollerini Serenay Sarıkaya ve Çağata...

  Acunn.Com