Rihanna'nın Dövmeleri Ne Anlama Geliyor?

  Rihanna sadece şarkılarıyla ve ilişkileriyle gündemde değil elbette.Riri için dövme, kendini bir ifade biçimi. Bakalım Barbadoslu yıldızın dövmeleri nelermiş…

  Güncelleme:
  10/02/2013

  Rihanna sadece şarkılarıyla ve ilişkileriyle gündemde değil elbette.Riri için dövme, kendini bir ifade biçimi. Bakalım Barbadoslu yıldızın dövmeleri nelermiş…

  1-Balık Burcu Simgesi
  Sağ kulak arkası, Rihanna'nın ilk dövmesi, 20 Şubat 1988 doğumlu yıldızın burcunun simgesi. Her defasında bir balık burcu kadının tüm özelliklerini taşıdığını dile getiren Riri, bu dövmeyi Brezilya’nın en ünlü   ustasına , ikisinin de tesadüfen Tokyo’da olduğu bir hafta sonunda yaptırmış.

  2-Sanskrit Alfabesiyle Dua
  Kasık Riri’nin sağ kasığı boyunca dikine uzanan Sanskritçe dövmesi bir nevi meditasyon duası. Dövmede yazılanlar ‘Bağışlayan ol, dürüst ol, hazmeden ol,kontrollü ol’ manasına gelmekte. Dövmecinin bir anlık dalgınlığı sebebiyle yanlış yazılmış olsa da   bunu bir işaret varsayıp düzelttirmemiş.

  3-Yıldız
  Sol kulak kıkırdağı Riri’nin en çok acıyan ve en çılgın dövmelerinden biri tam sol kulağının içinde! Gerçektende oraya   yaptırmak cesaret ister!

  4-Arapça Cümle
  Sol kaburga Rihanna'nın neredeyse tüm inanç lisanlarından bir dövmesi var. Arapça dövmesinin anlamı ise ‘Tanrıda erişilen özgürlük’ manasına gelmekte.

  5-Yıldız Dövmesi
  Ense ve sırt, bir gece Los Angeles’ta yaptırdığı ve sadece ensesinde bulunan yıldızları daha sonra New York’taki dövmecisine tamamlattırıp sırtına kadar uzatmış Riri.

  6-Pembe Tokalı Kuru Kafa
  Sol ayak bileği, Miami’de bir arkadışıyla dolaşırken gördüğü portreden etkilenen Riri hemen gidip bu minik kurukafayı çizdirtmiş ayak bileğine.

  7-Love
  Sol el orta parmağı Los Angeles’ta yaptırdığı bu   Riri’nin favorilerinden.

  8-‘Shhh…’
  Sağ el işaret parmağı Sadece Amerika değil dünya çapında da hemen fenomen olan ve en çok taklit edilen Rihanna dövmesi. Ünlü isimlerden Lindsay Lohan ve Lily Allen’da da birer kopyası mevcut. Sağ elini dudaklarına götürüp ‘Sus’işareti yaptığında net bir şekilde görünüyor.

  9-04.11.1986
  Sol omuz En yakın dostu Melissa’nın doğum günü tarihini Roma rakamlarıyla yazdıran Riri’nin jesti elbette karşılıksız kalmamış. Sıkı dostlar birbirlerinin doğum tarihlerini vücutlarında taşıyorlar.

  10-Tribal Desen
  Sağ el Rihanna’nın ‘en çok acıyan’ Dövmesi! Dövmede kullanılan desen, Yeni Zelanda’nın ünlü Maori kabilesinin aşk ve dirayeti simgeleyen sembolü.

  11-Tabanca
  Kaburga   yakın bir dostunundoğum günü partisi için New York’tan Los Angeles’a getirttiği dövmecisi Bang Bang’e yaptırıyor partinin sonunda bu tabanca dövmesini.

  12-‘Never A Failure Always A Lesson’
  Sağ omuz Yaşadığı tecrübeleri ‘asla hayal kırıklığı değil, her zaman bir ders’ olarak gören Riri, bu dövmeyi aynada kendine baktığında okunabilecek şekilde tersten yazdırmıştır.

  13-‘Rebelle Fleur’
  Boyun Bu dövmeyi pop dünyasının asi çiçeği   yaptırmayacak da kim yaptıracak? 2010 yılında yaptırdığı dövmenin çok özel bir isimden hediye olduğu konuşulmakta, ancak Riri bu dedikoduyu ne doğruladı ne de yalanladı geçen seneler içerisinde.

  14-Haç
  Köprücük kemiği Gezegendeki pek çok inanç disiplininden izler taşıyan dövmelerinin arasında bir Hristiyanlık sembolü de olmazsa olmazdı elbet.

  15-‘Lover’
  Kalça Hindistan’da artık kullanılmayan bir lisanda yazıldığı tahmin edilen ‘aşk insanı’ dövmesi hem yeri hem manası itibariyle tam bir   klasiği.

  16-Şahin
  Sağ ayak bileği İlk dövmelerinden olan ayak bileğindeki notaların üzerine yaptırdığı bu Mısır hiyerogliflerinden ilham alınmış şahin dövmesi uzaktan bakınca bir tabancayı da andırıyor.

  17-Isıs
  Gögüs altı Rihanna’nın vücudundaki şimdilik en büyük ve en sansasyonel dövmesi Mısın mitolojisinin tanrıçalarından Isıs’in figürü. Bu dövmeyi geçtiğimiz temmuz ayında kaybettiği anneannesinin anısına yaptırdığını açıklayan Riri, hem cesareti hem de dövmesinin estetik duruşuyla ilgi topladı. Balık Burcu Simgesi.

  Haber ile ilgili metin girin!.

  Kaynak: Blue Jean

  Haber 1

  Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mehmet Akman, Tarık...

  Haber

  Trabzonspor ile yollarını ayıran Fransız oyuncu, M...

  Haber

  Denizli'de, 27 yaşındaki Ceyda Kayalar, iki arkada...

  Haber

  Caner Erkin'in eşi Asena Erkin saçlarını griye boy...

  Haber

  Ünlü oyuncu Zafer Algöz 53’üncü yaş gününü dostlar...

  Haber 1

  Sarp Levendoğlu ile evlenen Birce Akalay anne olmak istediğini söyledi....

  Haber

  Defne Samyeli'nin kızı Deren güzelliğiyle dikkat ç...

  Haber

  FOX ekranlarının sevilen dizisi “Karagül”ün yeni s...

  Acunn.Com