Polis Kask Dağıttı 

  Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında motosiklet sürücülerine kask dağıttı.

  Güncelleme:
  08/05/2012

  Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında motosiklet  sürücülerine kask dağıttı.

  Turgut Özal Bulvarı, Nuri Sabuncu Bulvarı Valilik önü ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı İl Sağlık Müdürlüğü önünde kontrol noktaları oluşturan ekipler, kaskı olmayan motosiklet sürücülerini durdurdu. 

  Ehliyet kontrolü yapan ekipler, kaskı olmayan sürücülere kask hediye etti. Ekipler, sürücüleri, kask takmanın faydaları hakkında da bilgilendirdi. 

  Trafik Eğitim Büro Amiri Başkomiser Adem Nacar, ilimizde bulunan ana arterlerde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nce 750 adet koruma başlığı dağıtımı yapıyoruz'' dedi.

  Nacar, trafik kazalarına ölümleri yüzde 65 önlediği anlaşılan koruma başlığının, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile bu araçlardaki yolcularca takılmasının zorunlu olduğunu hatırlattı.

  Nacar, '' Trafikte motosiklet sürücüsünün güvenliğini sağlayan ve ölüm riskini en az indiren koruma başlığı, gözlükleri, deri ceket ve pantolon, eldiven ve ayakkabı gibi koruyucu ekipmanlar mutlaka kullanılmalı.''

  Adem Nacar, koruyucu başlık takmayan sürücülere 72 lira para cezası ve 15 ceza puanı uygulandığını bildirdi. 

  Haber 1

  Sinop'ta akıllara durgunluk veren olay...

  Haber

  Süperstara İbiza'da yüzde 100 Türk yapımı sürpriz ...

  Haber

  Konya'da korkunç gece...

  Haber

  Ünlü şarkıcı ve besteci Fettah Can sevgilisi ile n...

  Haber

  Amerika'ya gitmeye hazırlanan Tatlıses twitter hes...

  Haber 1

  Can Ateş kızı Lara'nın annes Meryem Uzerli'ye teklifte bulundu. ...

  Haber

  Ayçin İnci Üç Arkadaş diziyle yeniden seyirci karş...

  Haber

  Kanal D'nin sevilen dizisi "Küçük Ağa" yeni sezona...

  Acunn.Com