Perma Nasıl Yapılır?

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınlar için permayı mercek altına alıyoruz. Perma nasıl yapılır, zararlı mıdır? Bilmek istediğiniz daha birçok sorunun cevabı burada!

Güncelleme:
01/02/2013

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınlar için permayı mercek altına alıyoruz.   nasıl yapılır, zararlı mıdır? Bilmek istediğiniz daha birçok sorunun cevabı burada!

Perma yaptırmak zararlı mı?
Perma, kimyasal bir işlemdir ve tüm kimyasal ürünler gibi permada kullanıldığı ciltte alerji yapabilir. Bunun için önceden dirsek içi ya da kulak arkasına biraz   losyonu sürülerek alerji testi yapılmalı.

Perma saçı yakar mı?
Perma ilacı saça direkt zarar vermez. Permanın yanlış kullanımı, süre aşımları gibi nedenlerden dolayı saç zarar görür.   uygulamasında kullanılan kimyasal ilaçlar 7-15 dakika bekletilmeli.

Evde bakımınıza devam ettiğiniz sürece permanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Perma ne kadar süre kalıcı olur?
Permalar, saçta 2-4 ay kadar kalıyor ve süre sonunda saçlar hiç   yapılmamış gibi düzleşmeye başlıyor. Buna kırık   deniliyor.

Saçın düzlüğü, kıvırcıklığı, inceliği, kalınlığı permanın kalıcılığını değiştirmektedir. Daha kalın telli saçlarda, hafiif dalga varsa bu saçta   çok uzun süre kalır. Daha düz ve ince telli saçlarda   daha hızlı etkisini kaybeder.

Nemli ve yağlı saçlarda   daha kısa süre kalıcı olur. Kuru saçlarda,   uzun süre kalıcı olur.

Permalı saça nasıl bakım yapılır?
Permadan hemen sonra saç yıkama alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Biri permalı saçlar için şampuan, diğeri permalı saçlar için bakım kremi ve elektriklenmesini önlemek için durulanmayan şekillendirici kremler kullanabilirsiniz.

Boyalı saçlara   yapılır mı?
Perma her türlü saça yapılır. Birçok kozmetik firmalarının   losyonları var ve bunlar genelde 4 halde bulunuyor.

0 numara: Çok düz saçlar için

1 numara: Kalın telli ve doğal saçlar çin

2 numara: Boyalı saçlar için

3 numara: Çok yıpranmış saçlar için kullanılmakta. Saç önceki kimyasal maddeler ile yanma seviyesine gelmemişse her türlü saça   yapılabilir.

Perma, saçları nasıl kıvırcık yapar?
Perma ilacının içinde amonyak ve hidrojen vardır. Dolayısıyla amonyak saçın gözeneklerini açmak için kullanılır. Hidrojen ise saçın içindeki kükürt köprülerini birbirinden ayırmak için kullanılır. Saç telini yukarıdan aşağıya düşünürsek kükürt köprüleri enlemesine sıralanmışlardır ve hidrojen bu köprüleri ayırır.

Eğlenceli ve hareketli dalgalarınızın tadını çıkarın! Özellikle uzun süre tatile çıkacaksanız saçlarınız hiç bozulmadan sürekli harika görüneceksiniz. Saç bantları size çok yakışacak.elmaelma.com

Bu açıklama sizi çok şaşırtacak...

Haber

Bu araba diğerlerinden çok farklı....

Haber

Serenay Sarıkaya eğenini yırtmacının açıldığını fa...

Haber

Willma Elles filmde makyajını beğenmeyince gitmek ...

Türk Sineması’nın efsane karakterlerinden Kara Murat’ın yeni versiyonu için büyü...

Haber

Vasfiye teyze 'Ne çektin be Kenan' diyerek ünlü sa...

Haber

Hobbit serisinin yeni filmi gösterime girmesinden ...

Acunn.Com