Mükemmel Kaş Tasarımı İçin!

Bakışların anlamını ön plana çıkaran, yüzdeki en önemli bölüm kaşların dizaynı.

Güncelleme:
07/01/2013

Türkiye'nin en güzel kadınlarının makyajını yapan, makyaj artisti Burçin Göksu'dan doğru makyaj için gereken püf noktaları ve bilinmeyen detaylarını öğreniyoruz.

Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, İvana Sert, Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve daha birçok ünlü, O'nun ışıltılı dokunuşlarıyla ekrana çıkıyor.

Kaş dizaynı önemli
Bakışların anlamını ön plana çıkaran, yüzdeki en önemli bölüm kaşların dizaynı. İfademizin en temel karakteristiğini oluşturan kaşlarımız düzgün bir formda mı sorusu bu yüzden önemli.

Uzman ellerden çıkmamış bir   dizaynı, anlamını yitirmiş bir yüz ifadesine sebep olabilir. Rengi, gürlüğü, modeli, kavisi gözleriniz ve yüzünüzün şekline göre yerli yerinde mi?

Kaş şekli
Kaşlarınıza her ne kadar evde kendiniz   vermeye çalışsanız da aynadaki yansıma ile yapacağınız bu işlem, aynanın verdiği açı ile çok da sağlıklı olmayabilir.

Kaş kalemi kullanımı
Kaşlarınız yer yer seyrek olanlara Göksu'nun önerisi;   farıyla, tüylerinizin arasını hafif dokunuşlarla doldurmak. Bir diğeriyse   kalemi. Fakat Göksu,   kalemini çok fazla tercih etmeyip önermiyor. Çünkü   kalemleri genelde ya çok yağlı ya da çok kuru diye belirtiyor.

Kuru olan kalemler kaşları yoruyor ve hasar veriyor, yağlı olanlar ise kılları döküp seyrelmesine neden olabiliyor.

Kaş küsmesi
Küsme diye tabir edilen   dökülmesi seyrelme nedenleri, belirli yaşlardan sonra kılların iflas etmesi sebebiyle ortaya çıkar. Kaşlarınızın küsmesini önlemek için Göksu, özel kozmetik ürünler satan eczanelerde bulabileceğiniz   bakım jellerini öneriyor. Faydasını hemen göreceksiniz.

Kanyon Avm'de bulunan Harvey Nichols mağazasindaki Neu Brow denilen ürünü tavsiye ediyor Göksu.

Kaş şekilleri
Kavisli, oval, kemerli   şekilleri sizleri daha sexy yapar gibi sıradan ya da düz şeyler söylemeyiyor Göksu. Etrafınızda   şekillerine hayran olduğunuz kadınların kavisli sexy ve göz alıcı gösteren   şekilleri, sizi tam tersi gösterebilir.

Yüz hatları çok önemli
Kaş sizin karakterinizi gösteren yüzünüzdeki ilk detay. Kaşlarınız saçlarınız gibi istediğiniz zaman yapısıyla, uzunluğuyla oynayacağınız türden değil. Bu hatayı sakın yapmayın.

Kendi yüz hatlarınızı tanıyın. Beğendiğiniz kaşlar yerine yüzünüze en iyi giden, ifadenizi en iyi veren   şeklini bulun. Dünyada sayılabilir göz rengi vardir, fakat   şekli sonsuzdur.

Kalıcı   makyajı
Kaşlarınız çok seyrek ve yüzün ihtiyacı olan şekle uygun değilse Göksu'nun size önerisi kalıcı   makyajı. 1 saatinizi ayırarak uygulatabileceğiniz bu işlem; sizi 1 - 3 yıl süreç içerisinde sürekli   boyamaktan kurtarır. Yapılacak bu işlem ise boş olan bölümlere doğal kıl görünümü sağlayan çizgilerden oluşur.

Kaynak: Elmaelma.com

Lig TV'de Beşiktaş'ın Senegalli yıldızı ile ilgili...

Haber

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş - Balıke...

Haber

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy ...

Haber

Yılmaz Güney'in 1971 yılı yapımı filmi "Baba" dizi...

Haber

Güzel yıldız "Burada eleştirildim Arjantin’de sevi...

Oyuncu Gamze Özçelik öncei gün oğlu Murathan'la alışveriş turunda görüntülendi....

Haber

Medcezir dizisi ile adını duyuran Ecem Akbin öncek...

Haber

Son olarak Deliha filmiyle büyük başarı yakalayan ...

Acunn.Com