Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları!

Makyaj yapmadan, doğal güzelliğinizi öne çıkarabileceğinizi düşünenlerdenseniz gelin makyajsız güzel görünmenin yollarını birlikte keşfedelim.

Güncelleme:
03/01/2013

Bakkala bile giderken   yapanlara inat makyajsız da güzel olunabileceğini düşünüyorsanız siz de bizdensiniz.

Makyajın vazgeçilmeyecek bir amaç olarak görülmesini değil, zevk alınarak yapılması gereken bir araç olması gerektiğini destekliyor ve makyajsız güzel görünmenin yollarını yazıyor.

Cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin!
Makyajsız güzel görünmede ilk adım cilt temizliğine önem vermekten geçiyor. Sadece makyajsız olacaksanız değil,   yapacaksanız da cildi temizleyerek mutlaka makyaja hazırlamak gerekiyor. Aradığınız şey doğal güzellikse cildinizi düzenli olarak temizleyerek daha taze ve canlı görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.

En güzel noktanızı öne çıkarın!
Doğal güzelliklerinizi öne çıkarmak makyajsız güzel görünmede sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Örneğin kalın ve biçimli kaşlara sahipseniz onlara daha fazla özen göstererek, yani hiçbir zaman şekli bozulmuş kaşlarla dolaşmayarak makyajsız da gayet dikkat çekici olabilirsiniz.

Kendinize güvenin!
Makyaj bir şeyleri gizlemek için değil tamamen zevk için yapılmalıdır.   yapmadan berbat görüneceğinizi düşünüyorsanız bu güven eksikliği kendini bir şekilde mutlaka belli edecektir. İlk başta kendiniz makyajsız da güzel olduğunuza inanmalısınız, böylece diğerlerine de aynı enerjiyi geçireceğinizden onlar da öyle düşünecektir.

Gülümseyin!
Kocaman bir gülümsemenin üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. İnsanlar yüzünüzdeki minik kusurlardan daha çok gülümsemenize dikkat edeceklerdir. Madem doğallıktan bahsediyoruz, elbette gülüşümüz de doğal olmalı ve içten gelmeli.

Umursamayın!
Alnınızda çıkan o minicik sivilceyi gizlemek için kat kat boya gibi duran   yapmaya ne gerek var? Emin olun ki yüzünüzdeki minik kusurları sizden başka kimse fark etmeyecektir. Birazcık umursamaz olmakta ve başkalarının ne söyleyeceğini düşünmemekte her zaman yarar var!

Saç kesiminizi değiştirin!
Müthiş bir saç kesimiyle bambaşka biri gibi gözüken insanlara çokça şahit olmuşsunuzdur. Yüzünüze yakışan ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir saç kesimiyle makyajsız da gayet dikkat çekici gözükebilirsiniz.

Beslenmenize özen gösterin!
Cildimizin makyajsız güzel gözükmesi için hem içten hem de dıştan iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Yediklerimiz, içtiklerimiz cilt sağlımızı doğrudan etkiler. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için Mükemmel cilt için beslenme konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda düzenli uykunun da cilt sağlığımız üzerindeki etkisinin büyük olduğunu hatırlatmakta fayda var.

pudra.com

Beşiktaş, Torku Konyaspor'un sağ beki Tolga Ünlü i...

Haber

Bursaspor'un deneyimli hocası Güneş, maç sonu yine...

Haber

Kuzey Yarım Küre'de, bugün en uzun gece ile en kıs...

Haber

Son zamanlarda kendisini pilatese veren Ebru Şallı...

Haber

Medcezir dizisinde rol alan Taner Ölmez ve Defne K...

Esra Dermancıoğlu, Boğaz manzaralı evinden çıkarken, objektiflere ilk kez yansıd...

Haber

Ünlü türkücü Milli Piyangocu'dan 2 bin liralık bil...

Haber

Megastar annesi Neşe Tevetoğlu'nu emlak zengini ya...

Acunn.Com