• Modern kadınların favorisi

   Uzun etekler, rahat kullanımı ve şık duruşu ile, modern ve şehirli kadınların her sezon favori etek modeli olmaya devam ediyor...

  • Yağlı ciltler için...

   Yumurta sarısıyla hazırlayabileceğiniz bu özel karışımla bu şikayetinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Kalça ve basenlerinizi evinizde inceltin!

   Hareketsiz günlük yaşamın en büyük sorunlarından biri haline gelen kalça ve basenleri evde yapacağınız egzersizlerle inceltebilirsiniz. İşte evde yapabileceğiniz egzersiz hareketleri:

  • Yeni trend: Şeffaf topuklu ayakkabılar

   Bu sezon şeffaf topuklu ayakkabılarla hem rahatlığı hem de şıklığı yakalayabilirsiniz.

  • Tulum modası

   Dar paça tulum modasıyla naifliği yakalayın...

  • Eyvah! Sevgilim depresyonda

   Sevgiliniz depresyona girdiyse bunları yapın...

  • Ayrılık acısını aşmanın 6 yolu

   Kalp kırıklığının ilacı olabilecek herhangi bir nasihat yok ama yine de arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan, ruhumuza iyi gelebilecek birkaç kelime duymak isteriz. Acıyı ne kadar zamanda atlatabileceğiniz tamamen size bağlı. Kolay olduğunu söylemiyoruz ama

  • Cinsel gücü arttırıyor

   Birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi olan yer fıstığı, cinsel hayata da renk katıyor.

  • Uçuklara karşı alınabilecek önlem!

   Salyangozların insanlarda uçuğa yol açan virüsü yok edici özelliklere sahip olduğu belirlendi.

  • Hem şifa oluyor hem zayıflatıyor

   Birçok hastalığa karşı direnç sağlayan ve vücut direncini artıran zencefil, çay olarak tükettiğinizde de zayıflamanıza yardımcı oluyor.

  İlişkilerde Noktalama İşaretlerinin Anlamı

  Noktadan virgüle, oradan üç noktaya... İlişkiler de noktalama işaretlerine benziyor. Ama siz siz olun üç noktalı ilişkilerde kaçının. Bunu yaptığınızda, kendinizi iyi hissedeceğiniz, istediğiniz ilişki modelini yaşayabileceğiniz insanları çevrenize çekece

  Güncelleme:
  08/11/2013

  İlişkileri, noktalama işaretlerine benzetebiliriz. Bu işaretlerin bazısı kişinin yaşam yolunda ilerlemesini sağlarken bazısı da kişinin yaşamında duraklamalara, gerilemelere neden olabilir.   konan ilişkiler taraflardan biri ya da her ikisi için üzücü olsa da ilişkinin tamamen bitiyor olması, bireylere yeni başlangıçlar yapmaları için daha fazla fırsat yaratır. Zihinlerinde soru işareti olabilecek durum yoktur, yeni bir cümleye başlamak için soluk alabilirler ve bu onlar için yeni bir sayfa demektir.

  Virgüllü ilişkilerse, devam eden bir ilişkiyi anlatır. Yaşanacaklar için bir soluk alma, yeni bir anlamla, vurguyla devam etme, birbiri ardına yaşananların anlamını daha da ortaya koymaktadır.
   
  Ne senle ne de sensiz

  Üç noktalı ilişkilerse yaz mevsiminden çıktığımız bu dönemde daha da artış gösterebilmektedir. Sözler verilmiş, yaşananlar devamı gelecekmiş gibi yaşanmıştır ama sonrasında, ne devam edeceği yolunda bir cümle vardır ne de bittiğine yönelik bir işaret...  Bu üç   ‘ne senle ne de sensiz’   modelidir. Kişiler beraber olmaktan keyif alırlar, her şey beraberken çok güzeldir ama sadece yaşanan o zamanlar içindedir. Sonrasına taşımak istemezler o yakınlıklarını, yeni bir cümle başlamaz bu nedenle...
   
  Kendinizi çıkmaza sokmayın


  Yaşananlar o üç noktayla biten cümlenin içindekilerin aynısıdır... Bu belirsizlik, kişinin kendini, karşısındakini ve ilişkiyi sorgulamasına yol açar. Bu, bireyin kişisel gelişimi, farkındalığının artması açısından yararlı olmakla birlikte sağlıklı olmayan sorgulamalar, kişiyi daha da çıkmaza sokabilir. Sorgulamalar, kişinin zihninde hep aynı cevabı veriyorsa kişi yol almaktansa bir çember içinde dönüp durur veya aynı kişide takılıp durur ya da birbirini tekrar eden ilişkileri yaşamaya devam eder.
   
  Bireyler ilişkilerinde kendilerinde hissettikleri artı ve eksi yönlere göre farkında olmadan bilinçaltıyla hareket ederek seçim yaparlar. İlişkilerde ‘olduğu gibi görünme ya da olmadığı gibi görünme’ durumları yaşayabilirler. Karşısındaki kişiden kabul görmek ya da beğenilmek için girilen ‘olmadığı gibi görünme hali’, ilişkinin üç noktalı devam etmesinin nedenlerinden biridir... Yaşadıkları ilişkinin uzun süreli devam etmeyeceğini zihninin bir köşesinde bildiği halde, kişi, ilişkiyi sorgulamaya başlar, yaşamında biri, birileri olsun diye ilişkiye devam eder. Bu da sorunlu ilişkilerin devamını ya da kendilerini mutsuz hissettikleri bir hayat yaşamalarına yol açar.
   
  Kişi önce kendini tanıyacak


  Kişi yaşamda, “İlişkide ben kimim?” ve “Yaşamak istediklerim nelerdir?” sorularının cevabını bulabilirse, karşısındaki kişiye göre şekil alacak   modelinden çıkabilir. Sağlıklı ilişki, kişinin kendini tanıması, kendisini olduğu gibi ifade edebilmesi, güvenmesi, varlığının anlamlılığını ilişkiyle değil yalnızken hissedebilmesiyle gerçekleşir. Kişi bunu hissettiği an adı konmamış, üç noktalı ilişkilerinden kurtulup, kendini iyi hissedeceği, istediği   modelini yaşayabileceği insanları çevresine çekecektir ve yaşayacaktır.

  Milliyet
   

  Haber

  atv'nin yeni dizisi Beyaz Karanfil'in bu hafta baş...

  Haber

  Öykü Çelik yeni dizisinde sevdiğine kavuşamayan kö...

  Haber 1

  Hande Ataizi, oğluyla yaşadığı bu keyifli günden kareleri Instagram'da paylaştı....

  Haber

  Moda dünyasının ünlü isimlerinden Ahu Yağtu 2014-2...

  Haber

  Fulden Uras önceki akşam sahne aldığı mekanda sevg...

  Acunn.Com