• Polis, arkadaşını öldürdü

   İzmir’in Buca ilçesinde, 15 yıllık polis memuru İ.M., iddiaya göre bayramda kullanması için arkadaşı Cenk Yazıcıoğlu’na verdiği otomobili geri almak isteyince tartışma çıktı. Sinirlerine hakim olamayan İ.M., arkadaşı Yazıcıoğlu’nu bıçaklayarak öldürdü.

  • Fetva hattına gelen sorular şaşırttı!

   Dini konularda bilgi almak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurulan "Alo fetva hattı"ndaki görevlilere gelen sorular hem de şaşırtıyor hem güldürüyor.

  • 4 günlük ağır bilanço

   Son dört günde meydana gelen trafik kazalarında 108 kişi öldü, 4 bin 2 kişi yaralandı.

  • İstanbul'da olaylar çıktı

   İstanbul Sancaktepe Ankara Caddesi üzerinde iki grup arasında çıkan olaylara polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

  • İstanbul dibe vurdu!

   İstanbul'daki barajlarda doluluk yüzde 19,09, Ankara'da yüzde 34 ölçüldü. İstanbul'daki doluluk oranı son 10 yılın 30 Temmuz tarihlerinin en düşük doluluk oranı olarak gözlendi.

  • Müge Anlı'ya büyük şok

   Ünlü televizyoncu Müge Anlı'nın telefonu uyuşturucu satıcısı olarak dinlenmiş.

  • Ekmek kuyruğunda silahlı kavga: 9 yaralı

   Mersin'de çıkan kavgada silahlar konuştu.

  • Bebeğini apartman boşluğuna bıraktı

   Giresun'da bir kadın evlilik dışı dünyaya gelen bebeğini ölüme terk etti.

  • Milyonlarca kart sahibine önemli uyarı

   TÜDER Başkanı Ağaoğlu, "Başka bankaların ATM'sini kullanmadan önce iki kere düşünün" uyarısında bulundu.

  • Esrarengiz intihar notu

   Polis sevgilisinin tabancasıyla intihar eden Elif Üre'nin olaydan kısa bir süre önce arkadaşına mesaj attığı ortaya çıktı

  Doktora İki Katı Ücret İmkanı

  Sağlık Bakanlığı, gelişmişlik düzeyi düşük bölgelere daha yüksek ücretle sözleşmeli doktor almayı planlıyor. İsteyen hekim de sözleşmeli statüye geçebilecek.

  Güncelleme:
  13/11/2013

  Sağlık Bakanlığı,   görevlendirmede sıkıntı yaşanan gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde daha yüksek maaşla sözleşmeli statüde uzman ve pratisyen hekim almayı planlıyor. Bunun için sözleşmeli hekim kadrosu artırılacak, isteyen hekimler bu statüde çalışabilecek.

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Ali İhsan Dokucu, kurumun birinci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

  Aciller için yeni düzenleme ihtiyaç

  Aciller için yeni bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirten Dokucu, şöyle konuştu:

  "Acile başvuranların yüzde 80'i yeşil alan dediğimiz, bekleyebilecek, poliklinikte değerlendirilebilecek hastalar. Bu sağlık hizmetinin sunumunda büyük sorunlara yol açıyor. Bu yönetilmesi zor bir alan. Yeşil bölgeden sarı ya da kırmızı bölgeye yönlendirilebileceklerin oranı yüzde 10'un altında. Buralar gece polikliniği gibi çalışıyor. Yatan hasta oranı ise yüzde 5'in altında. Sesi çıkan, bağıranlar da yeşil alan hastasıdır. Buna bir çözüm bulmamız lazım."

  "Sözleşmeli hekimle sıkıntı aşılabilir"

  Dokucu, hekim istihdamında sorun olan bölgelerde sözleşmeli hekim kadrolarının artırılarak buraları daha cazip hale getirmeyi planladıklarını da açıkladı.

  Zorunlu hizmet uygulamasıyla bu bölgelere giden hekimlerin, zorunlu hizmet süresi biter bitmez ya istifa ettiğini ya da tayin istediğini anlatan Dokucu, şunları belirtti:

  "Mevcut sistemde bu bölgelerde sözleşmeli çalışan hekimler daha yüksek maaş alıyor ancak kadro sıkıntısı olduğu için hepsini bu statüye geçiremiyoruz. Bu nedenle aynı işi yapan ancak farklı statüde görev yapan hekimler arasında rahatsızlık oluyor. Kalkınma Bakanlığının kalkınmışlık skalasında 5. ve 6. gruptaki 26 ilde sözleşmeli hekim istihdamında kadro sıkıntısını ortadan kaldıracağız. Her ilin personel dağılım cetvelindeki kadar sözleşmeli hekim kadrosu olacak, isteyen hekim sözleşmeli statüye geçerek şimdikinin iki katı kadar maaş alabilecek."

  Maaş 2-3 bin lira artacak

  Bu bölgelerdeki hekimlerin sosyal olanaklarının ve konut sıkıntılarının artırılmasının da önem taşıdığını ifade eden Dokucu, pratisyen hekimlerin maaşının en az 2 bin, uzmanların da 3 bin lira artacağını söyledi.

  Özeldeki diyaliz ve onkolojide hastadan fark alınmasıyla ilgili iddialar da sorulan Dokucu, bu hastaların tedaviye erişimi için devletin her türlü tedbiri almasının zorunlu olduğunu belirtti. (AA)

  Haber 1

  Son dört günde meydana gelen trafik kazalarında 10...

  Haber

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "İki oyuncumuzla...

  Haber

  Hazırlık maçlarında beklenen performansı sergileye...

  Haber

  Tatil için Alaçatı'ya giden Aydan Şener'in kızı Ec...

  Haber

  Huysuz Virjin lakaplı komedi sanatçısı Seyfi Dursu...

  Haber 1

  Hülya Koçyiğit genç cilde sahip olmanın sırrını açıkladı....

  Haber

  Melisa Sözen, Vanity Fair dergisinin Fransa edisyo...

  Haber

  Çeşme de tatil yapan Burcu Kıratlı gazetecileri gö...

  Acunn.Com