• Fırtına ölmüş!

   IŞİD kampından bir tek Fırtına dönemedi

  • 3 PKK'lı teslim oldu

   2'si kadın 3 örgüt üyesi güvenlik güçlerine teslim oldu

  • Polis lojmanlarına saldırı

   Siirt'te terör örgütü yandaşları, polis lojmanına el yapımı patlayıcı, molotofkokteyli ve havai fişekle saldırı düzenledi.

  • 'Halkı cezalandırmayacağız'

   İstanbul'da yapılacağı söyleyen taksici eylemine ilişkin konuşan Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, "İstanbul halkını cezalandırmayacağız" sözleriyle kontak kapatmayacaklarını belirtti.

  • Komplucular yargılanmalı

   TSK personeline düşman hukuku uygulandığını söyleyen Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, darbe mağduru olduklarını söyledi ve ekledi: "Komployu kuranların yargılanması lazım."

  • 'Tezek' kavgasında silahlar çekildi

   Batman'da komşu iki aile arasında "ev önüne tezek bırakma" nedeniyle çıktığı belirtilen tartışma uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

  • Kafası ve kolları olmayan ceset bulundu

   Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde deniz kenarında kafası ve kolları olmayan ceset bulundu

  • IŞİD'e karşı hava ittifakı genişleyebilir

   IŞİD’i havadan vurmak isteyen ülkelerin sayısı artarken, ABD’nin BM Büyükelçisi Samantha Power, IŞİD'i havadan vuracak ülkelerin sayısının artabileceğini söyledi.

  • 13 ilçede elektrik kesintisi!

   22 Eylül Pazartesi günü, Ankara'nın 13 ilçesine bu saatlerde elektrik verilemeyecek

  • Partizan tutulmuyor!

   Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakiplerinden Partizan, Sırbistan Süper Ligi'nde 6. hafta mücadelesinde deplasmanda Radnicki 1923 Kragujevac'ı 3-0 yenerek yoluna yenilgisiz devam etti.

  Bu Hastalık Domuz Gribinden Beter

  Grip deyip geçmeyin son günlerdeki salgın çok ciddi boyutlara ulaştı.

  Güncelleme:
  05/01/2014

  Uzmanlar da son günlerde salgının boyutunun arttığını belirtiyor ve uyarıyor: "Hep korktuğumuz   değil, maalesef daha ağır geçen H3N2 virüsü ile karşı karşıyayız. Her hasta en az 1 hafta dinlenmeli, risk grubundakiler mutlaka doktora görünmeli."
   
  'DOMUZ GRİBİ OLSA DAHA İYİ'
   
  Prof. Dr. Selim Badur:   aktivitesinde bir artış var ancak bu her kış olan ve beklenen bir dönemdir. Mevsimsel   dediğimiz H3N2 virüsü ve H1N1 virüsü ağırlıklı bir salgın. Ancak biz çoğunlukla incelediğimizde H3N2 virüsünü görüyoruz. Aslında birkaç yıl önce adından söz ettiren ve   olarak anılan H1N1 virüsü olsa daha iyi çünkü o daha hızlı geçiyor. H3N2 daha ağır geçiyor. Bu   virüsü saptananların yüzde 80'inden fazlasında H3N2 virüsüyle karşılaşıyoruz. Yaklaşık 1 hafta istirahat etmek gerekiyor. Antibiyotiklerin maalesef etkisi yok. Antiviral ilaçlar bulguların ortaya çıkmasından itibaren 48 saat içinde kullanılması gerekiyor. Geç kalındığında pek işe yaramıyor. Aşılanmak için de henüz geç değil. Şubat sonuna kadar aşılanma yapılabilir.
   
  'PİYASADA İLAÇ BULMAK ZOR'
   
  Prof. Dr. Önder Ergönül: İnfluenza A ile karşı karşıyayız. Bu H1N1 ya da H3N2 virüsü olabiliyor.   dendiği zaman insanlara hala çok kötü geliyor ancak   aslında hafif bir türdür. Daha geç geçen daha ağır seyreden bir tablo görüyoruz. Aralık başı, ortası gibi başlayan salgın şu sıralar en yüksek seviyeye ulaştı. Giderek sayılar artıyor. Evde istirahat, işe ya da okula rahatsızlık bitmeden dönmemek yayılma hızını da azaltır. Kronik rahatsızlığı olan, kalp hastaları, kanser hastaları, yaşlılar, hamileler mutlaka doktora danışmalı. Yalnız bir sıkıntı da ilacının piyasada pek bulunmaması. Etken madde oseltamivir içeren 3 ilaç şu anda piyasada çok zor bulunuyor. Hastalar boş yere de antibiyotik kullanmamalı.
   

  Haber 1

  Yakışıklı oyuncu Cemal Hünal eşiyle birlikte bebek...

  Haber

  Facebook, fotoğraflarınızı sadece belirli arkadaş ...

  Haber

  Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Gaziant...

  Haber

  Sosyetik güzel Eda Taşpınar, avukat sevgilisi Can ...

  Haber

  Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan'ın performans d...

  Haber 1

  Mahsun Kırmızıgül, yazıp yönettiği yeni filmi Mucize'de komedinin iki sevilen is...

  Haber

  Dünyaca ünlü oyuncu ve şarkıcıların gizli fotoğraf...

  Haber

  Ekranın sevilen dizisi 'Kiraz Mevsimi'nde oynayan ...

  Acunn.Com