• Çukurca'da uçak hareketliliği

   Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde akşam saatlerinde uçak hareketliliği yaşandı.

  • Davutoğlu'nun memleketinde büyük coşku

   Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanı adayı ve yeni Başbakan olarak açıklanması, memleketi Konya'nın Taşkent ilçesinde coşkuyla kutlandı.

  • Akaryakıt tankerini patlattılar!

   Muş’un Varto ilçesinde, Lice’deki olayları protesto etmek için Karlıova-Erzurum karayolunu kapatan gruba asker müdahale etti.

  • Jandarma komutanlığına roketli saldırı

   Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan jandarma karakoluna akşam saatlerinde uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 asker yaralandı.

  • Polis vatandaş kavgasında 5 polis yaralandı

   Kastamonu’da polis ile vatandaşlar arasında çıkan arbede sonucu 5 polis yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

  • 110 bin lira ve 3 bin 700 doları çöpe attı

   Siirt Kooperatifler Mahallesi’nde yaşayan Leyla Altan, kocası Aziz Altan’ın hasta çocuğunun tedavisi için 110 bin lira ve 3 bin 700 dolarını sakladığı ilaç kutusunu yanlışlıkla çöpe attı.

  • İstanbul’da korkutan yangın

   İstanbul Avcılar’da yapı malzemeleri satan iş yerinde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yan binaya da sıçrayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ederek, kontrol altına aldı.

  • 137 kaçak göçmen yakalandı

   Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı tarafından yapılan denetimlerde, yasa dışı yolla yurt dışına kaçmaya çalışan 137 sığınmacı yakalandı.

  • Kaybolan 5 gençle ilgili flaş açıklama

   Kumburgaz’da denizde kaybolan 5 genci arama çalışmaları hakkında açıklama yapan MAG AME Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı, yasa gereği imdat çağrısına tüm gemilerin yardım etmesi gerektiğini belirterek, “Kaybolan kişilere adım adım yaklaşılıyor” dedi.

  • Davutoğlu, ilk konuşmasını yaptı

   AK Parti Genel Başkan adaylığı Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.

  Astsubaylara Zam Müjdesi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda CHP Bursa milletvekili Sena Kaleli tarafından verilen soru önergesine yazılı cevap verdi.

  Güncelleme:
  04/12/2012

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda CHP Bursa milletvekili Sena Kaleli tarafından verilen soru önergesine yazılı cevap verdi.
  Bakan Yılmaz, yazılı cevabında astsubayların özlük haklarında bazı değişikliklerin yapıldığını, bazılarının ise çalışma aşamasında olduğu ifade etti.

  Buna göre, iç güvenlik faaliyeti icra edilen bölgelerde görevli personele verilen operasyon tazminatında, personel ve birlik sayısı artırıldı.

  Birinci derecede kritik olan illerde (Hakkari, Şırnak, Siirt, Hatay vb.) operasyon icra eden tabur ve karakollardaki personele ödenen 567 TL operasyon tazminatına astsubaylar da dahil edilecek.
  Operasyonlara katılan TSK personeline, ilave olarak günlük 11-43 TL ödenecek.

  Emeklilere 100 TL, Lojman Tahsisi Olmayana 400 TL
  Emekli astsubaylara 100 TL iyileştirme zammı çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Yılmaz, lojman tahsisi yapılmayan TSK personeline 400 TL artış getirilmesini öngören yasa taslağının da Başbakanlığa gönderildiğini açıkladı.

  Ayrıca mal sorumluluğu verilen İkmal astsubaylarına ödenen tazminatların arttırılması da planlanıyor.
  Soru önergesinin cevabında Bakan İsmet Yılmaz, astsubayların sosyal haklarında da (orduevi, askeri gazino, sosyal tesisler) iyileştirme yapılması için çalışma ve incelemelerin devam ettiği belirtti.

  TRT Haber

  Haber 1

  Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan jandarma karako...

  Haber

  Kumburgaz’da denizde kaybolan 5 genci arama çalışm...

  Haber

  AK Parti Genel Başkan adaylığı Başbakan Erdoğan ta...

  Haber

  Neslişah Alkoçlar ile evlilik için gün sayan Engin...

  Haber

  Seksenler dizisinin Bekçi Bekir’i Hacı Ali Konuk b...

  Haber 1

  Genç pop müzik sanatçısı Murat Dalkılıç, memleketi Kuşadası’nda hayranlarıyla ha...

  Haber

  Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı HÜseyin Çavuş rol...

  Haber

  Trinidadlı kadın rapçi Nicki Minaj, Anaconda isiml...

  Acunn.Com