• Ortaöğretimde başörtüsü serbest

   Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte değişiklik yapıldığını söyledi.

  • IŞİD'e fidye ödendi mi?

   Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında soruları yanıtladı. Davutoğlu, Türk rehineler için IŞİD'e fidye ödendiği iddiaları için "Prensip olarak hiçbir zaman fidye ödemedik.

  • 25 yıl ehliyetsiz araba kullandı

   Avusturya'da bir kişinin, 25 yıl boyunca sürücü belgesi olmadan araba kullandığı ortaya çıktı.

  • TSK yakalamasaydı yeni bir köprümüz olacaktı!

   Türkiye-Suriye sınırında kaçakçılar işi, sınırı oluşturan Asi Nehri üzerine çelik köprü kurmaya kadar vardırdılar.

  • Başkent'te bomba alarmı!

   Ankara'da metro çıkışında bulunan simit büfesinin üzerine bırakılan iki şüpheli çanta polisi alarma geçirdi.

  • CHP'de büyük kriz!

   CHP Elazığ İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler ile il yönetimi, Genel Merkez tarafından görevden alındı.

  • Atatürk havalimanında kriz!

   Atatürk Havalimanı'nda akşam saatlerinde Polnet Bilgi Sistemi'nde meydana gelen arıza nedeniyle, yurda giriş ve çıkışların yapıldığı pasaport noktalarında uzun kuyruklar meydana geldi.

  • Köyde çıldırtan gelişme!

   Artvin’in Hopa İlçesi’ne bağlı Başköy’de 8 ay önce şebeke kablolarının çalınması sonucu kesilen telefon ve internet hattı tüm şikayetlere rağmen onarılmazken, 20 aboneye fatura gelmeye devam etmesi, tepkilere neden oldu.

  • Ortaöğretimde başörtüsü serbest

   Bülent Arınç:''4. maddesinin birinci fıkrasının e bendinde yer alan 'baş açık' ibaresi ve aynı benden son cümlesi yürürlülükten kaldırılmıştır.

  • Dünyanın en derin havuzu!

   İşte dünyanın en derin havuzu... İtalya'daki dört yıldızlı Hotel Terme Millepini'de bulunan havuzun derinliği tam 40 metre. Yani 12 katlı bir apartmanın yüksekliğine eşit.

  AK Parti'den Demokratikleşme Paketi Hazırlığı

  AK Parti'nin “demokratikleşme paketinin” kaderi, bu hafta şekillenecek.

  Güncelleme:
  08/07/2013

  BAŞTA Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmak üzere ilgili bakanların bir haftadan bu yana “genel hatlarını” belirlemek için seri toplantılar yaptığı “demokratikleşme paketinin” kaderi, bu hafta şekillenecek.
   
  Başbakan Tayyip Erdoğan’a verilecek brifingden sonra paketi nelerin gireceği netleşecek. “Uzun tutukluluk” ve “seçim barajının” düşürülmesi de tartışılan konular arasında bulunuyor.
   
  UZUN TUTUKLULUK VE BARAJ
   
  Geçen hafta, başbakanlıkta ilgili bakanlar ve   kurmaylarının katılımıyla yapılan seri toplantılarda şekillenen “demokratikleşme paketi”, sadece çözüm sürecinde Kürt vatandaşlar ve BDP’lilerin taleplerini değil, toplumsal bazı sorunların çözümüne ilişkin düzenlemeler de içerecek. Paketin en zor konusu, seçim barajın belli oranda düşürülmesiyle, uzun tutukluluk konusunda Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karara uygun düzenlemenin yapılması olacak. Sürenin, terör suçları için 6 yıl olması tartışılıyor.
   
  ÖNCE DEKLARE EDİLECEK
   
  Paket, 35-40 maddeden oluşacak ve yaz aylarında TBMM’ye sunulacak. Kamuoyunda tartışmaya açılacak paketin, sonbaharda Meclis’te yasalaşması planlanıyor. Paketin kesin yasalaşma tarihini, “PKK militanlarının Türkiye’den çekilme hızı” belirleyecek. Pakette yer alacağı gibi yasal düzenleme gerektirmeden karara bağlanacak diğer konular da eş zamanlı gündeme gelecek. Tartışılan düzenlemeler şöyle:
   
  SUÇA KARIŞMAMIŞ TANIMINDA REVİZE 
   
  TCK ve TMK’da iyileştirmeler yapılacak. Partinin İnsan Hakları Eylem Planı ile Akil Adamlar raporunda yer alan taleplere bulunacak. KCK’lıların tutuksuz yargılanması sonucunu doğuracak düzenlemeyle “Suça karışmamış olma” yerine “haklarında herhangi bir soruşturma ve kovuşturma bulunmayan” şeklinde düzenleme yapılacak.
   
  ANADİLDE KAMU HİZMETİ
   
  Anadilde kamu hizmetlerine erişimin önündeki engeller kaldırılacak. Kamu hizmetlerinde ana dille tercümanlık hizmeti verilecek. Bu hizmet pilot uygulaması yapıldığı sağlık ve tapu hizmetleri dışındaki alanlarda da yaygınlaştırılacak.
   
  KAMUDA TÜRBAN ADIMI
   
  Kamu hizmetlerinden yararlanmada her türlü dini, etnik ayrımcılığa son verilmesi sağlanacak. Bu düzenleme, kamuda türbanlı çalışmanın yolunu açacak.
   
  ALEVİ AÇILIMI ADIMLARI
   
  Yarım bırakılan   açılımıyla ilgili adımlar atılacak. Cemevlerini kamu yararına hizmet eden vakıf olarak tanınmayan düzenlemeyle, arsa tahsisi, kamudan yardım gibi olanaklar yaratılacak. Cemevleri bağış toplayabilecek. Bir üniversitede   kürsüsü kurulacak. Diyanette bir daire başkanlığının mezheplere ayrılması sağlanacak.
   
  DERSİM OPERASYONU
   
  Demokratikleşme Paketi’nin içerisinde olmasa bile eş zamanlı hayata geçirilecek bazı kararlar da söz konusu olabilecek. İsimleri değiştirilen yerleşim yerleriyle ilgili taleplerin hayata geçirilmesinin önündeki engeller kaldırılacak. Bu uygulamayla Tunceli’nin adımın   olarak değiştirilmesine olanak sağlanacak.
   
  TBMM’nin yeni döneminde, “Dersim, Kahramanmaraş ve Sivas olaylarının araştırılması için” yeni bir araştırma komisyonu kurulması da sağlanacak. Bu komisyonu kurma iradesi, hükümet tarafından deklare edilecek.
   
  POLİSE DENETİM
   
  Bağımsız kolluk denetim merkezinin kurulmasına ilişkin düzenleme yapılacak. Orantısız güç kullanan polisin denetimiyle ilgili mekanizmalar kurulacak. Bağımsız bir ‘ayrımcılıkla mücadele ve eşitlik komisyonunun’ kurulması ve şikayet sisteminin aktif olarak işlemesi sağlanacak. (Hürriyet)

  Haber 1

  Spor Toto Süper Lig'de 3. haftanın en önemli maçın...

  Haber

  Beşiktaş'ın, Bursaspor'u tek golle geçtiği karşıla...

  Haber

  Avusturya'da bir kişinin, 25 yıl boyunca sürücü be...

  Haber

  ÜNLÜ emzirme grubu ürünleri markası Lansinoh’un he...

  Haber

  Bizimkiler, Şehnaz Tango, Perihan Abla, Tanrı Misa...

  Haber 1

  Bergüzar Korel Instagram'dan paylaşım yapmaya devam ediyor......

  Haber

  Ünlü şarkıcı ve oyuncu Banu Zorlu Airsoft Oyun Mer...

  Haber

  Bir Varmış Bir Yokmuş adlı filmde Melisa Sözen'le ...

  Acunn.Com