• iPhone 6 ve iPad talebinde yaşanan artış, New York Borsası'nda işlem gören Apple hisselerini hisse başına 119.59 dolara taşıyarak toplam piyasa değerinin 700 milyar dolara yükselmesine neden oldu.

  • Kullanıcıların hoşuna gidecek bir yenilik ile mobil uygulaması Messenger'ı dışarı taşıyan Facebook uygulamayı tekrar uygulamanın içine alacak.

  • Alman otomotiv devi Porshce'nin yeni modeli Porsche 911 GTS görenleri büyüledi.

  • Türkiye'de yayın yapan milliyet.com.tr ve sahibinden.com gibi internet sitelerine sabah saatlerinde erişim sorunu yaşandı. Yaklaşık 2 saat süren sorunun kaynağı henüz bilinmiyor.

  • İsrailli şirket geliştirdiği nano teknolojisi ile cep telefonlarının sarj sorununa kesin çözüm bulmaya hazırlanıyor.

  • Panasonic kamera odaklı telefonu Panasonic DMC-CM1'i İngitere'de de satışa çıkarıyor.

  • Diğer üreticilerin uzun süredir kullandığı tema özelliği nihayet TouchWiz'de de kullanılacak.

  • Online alışveriş sitelerinde satılan elektronik sigaraların bilgisayarlara virüs bulaştırdığı belirtiliyor. Siber güvenlik uzmanı Pierluigi Paganini’ye göre, bu cihazların içersine kötü yazılım koymak hacker’ların yeni stratejisi.

  • Rovio, Angry Birds serisinde yer alan tüm oyunları ücretsiz hale getirdi.

  • Japon inşaat şirketi, 5 bin kişinin yaşayabileceği ve deniz kaynaklarından enerji üretecek bir sualtı şehri planını açıkladı. 25 milyar dolarlık projeyi hayata geçirebilecek teknolojinin ise 2030’da hazır olacağı ifade ediliyor.

2012’nin En İyi 10 Android Oyunu

2012 yılında Android dünyasının en çok ilgisini çeken, en çok konuşulan ve en çok indirilen oyunlarını bir araya getirdik. Bu listeyi görmeden geçmeyin.

Güncelleme:
31/12/2012

2012 yılında Android dünyasının en çok ilgisini çeken, en çok konuşulan ve en çok indirilen oyunlarını bir araya getirdik. Bu listeyi görmeden geçmeyin. 2012 yılı mobil dünyada adına çok hareketli bir yıl olarak belleklerdeki yerini çoktan aldı bile. Donanımsal olarak daha da güçlenen akıllı telefonlar, popülaritesi artan tablet bilgisayarlar ve bu ölçüde gelişim gösteren mobil uygulamalar hiç şüphesiz en önemli madde başlıklarıydı.

Geride bırakmaya hazırlandığımız yılda mobil dünyanın iki dev ismi arasındaki farkın her anlamda giderek kapandığını gördük. Karakteristik özellikleri bir kenara bırakacak olursak işlevsellik adına Android ve iOS’in gözle görülür bir ayrılığı kalmadı diyebiliriz. Bu yakınlaşma mobil uygulamalarda ise iç içe girmiş bir ortamı yarattı. 2012, Android veya iOS cephesinde popülerliği yakalamayı başarmış yazılımların, karşı cepheye de adım attığı bir süreç oldu.

Bu hareketli yılda mobil uygulamaların nabzını bir nebze olsun tutabilmek adına bir liste hazırladık ve geride bıraktığımız süreçte Android dünyasının en popüler mobil oyunlarını bir araya getirdik. İşte AppDunyasi.com desteği ile hazırlanan 2012’nin “En İyi 10 Android Oyunu” listesi:

Yazıya ulaşmak için tıklayın

UEFA'da yılın 11'ine aday gösterilen Arda Turan, T...

Haber

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın A...

Haber

Rusya'da ilginç olay...

Haber

Birce Akalay, Instagram hesabından paylaştığı foto...

Haber

Oyuncu Cenk Karagöz sevgilisiyle görüntülenince fe...

Şahin Irmak ve Büşra Pekin'in rol aldığı Kim O programı yayından kaldırıldı....

Haber

Paramparça dizisinin yayın tarihi belli oldu....

Haber

Usta oyuncu Erkan Can önceki gün dostlarıyla akşam...

Acunn.Com